Заступник Голови ВССУ Марина Червинська ознайомилася з роботою Верховного Суду Естонської Республіки

04.06.2015 16:18

Наприкінці травня 2015 року заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Марина Червинська на запрошення Голови Верховного Суду Естонії Прийта Пікамяе перебувала з ознайомчим візитом в Естонській Республіці (м. Таллінн та м. Тарту).

Особливу увагу під час зустрічей у Верховному Суді Естонської Республіки з керівництвом та суддями цієї установи було приділено практиці здійснення судочинства й особливостям адміністрування судів в Естонській Республіці, а також актуальним питанням реформування судової системи. Естонські колеги надали вичерпну інформацію про судову систему Естонії, яку складають Верховний Суд (суд касаційної інстанції), два окружні суди (суди апеляційної інстанції), повітові, міські та адміністративні суди (суди першої інстанції). У складі Верховного Суду діють чотири палати – у цивільних, кримінальних, адміністративних справах та у справах конституційного нагляду.

Також Марина Червинська відвідала окружний суд та повітовий суд міста Тарту, де поспілкувалася з суддями, які розглядають цивільні справи. Заступник Голови ВССУ мала змогу ознайомитися з роботою колегії та була присутня під час зборів колегії з розгляду цивільних справ.

Під час візиту до Міністерства юстиції Естонської Республіки віце-канцлер з питань правової політики Кай Хярманд розповіла про концептуальні й методичні напрацювання щодо розвитку права та правового співробітництва між європейськими країнами.

Беручи до уваги значний досвід Естонії у сфері реформування системи правосуддя та враховуючи специфіку діяльності ключових інституцій судової системи Естонської Республіки, ознайомлення з організацією їх роботи сприятиме подальшому впровадженню в Україні міжнародної практики й імплементації найкращих європейських стандартів.

Меню
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання