В Естонії відбулася міжнародна конференція, присвячена захисту прав жінок і дітей

11.12.2012 15:05

Судді судової палати у цивільних справах ВССУ Ольга Дьоміна та Олена Євтушенко взяли участь у міжнародній конференції на тему «Захист слабшої сторони у сімейних справах у судах Грузії, Молдови, України і Естонії», яка відбулася в Естонії з 26 листопада по 3 грудня 2012 року.

Захід було організовано Асоціацією суддів Естонії та НКО «Форум Академикум» за фінансової підтримки Фонду з розвитку та гуманітарної допомоги Міністерства закордонних справ Естонської Республіки.

Крім представників ВССУ, у конференції взяли участь суддя Верховного Суду України Лілія Григор’єва, суддя Апеляційного суду м. Києва Анатолій Стрижеус, а також їх колеги з Грузії, Молдови та Естонії.

Учасники конференції намагалися знайти шляхи підвищення ефективності захисту прав жінок та дітей під час розгляду судами  сімейних спорів, оскільки саме жінки і діти, як правило, є слабшою стороною цивільного процесу. Судді звернули увагу на практику застосування Конвенції про ліквідацію усіх форм дискримінації щодо жінок, Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей, Європейської конвенції про усиновлення дітей та інші міжнародні документи.

Також під час візиту судді ознайомилися з досвідом Естонії щодо забезпечення прав дітей. Вони зустрілися з канцлером права (дитячим омбудсменом) Естонії Індреком Тедером та відвідали дитячі установи країни.

Представники української делегації поінформували колег про особливості національного законодавства у сфері захисту прав жінок і дітей та детально зупинилися на проблемах, які існують при виконанні в Україні судових рішень з цих питань країн-учасниць
конференції.

Як зазначили судді ВССУ, проведення таких конференцій має важливе практичне значення для налагодження конструктивного діалогу з іноземними колегами та забезпечення ефективного застосування судами міжнародних норм.

Меню
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання