Суддя ВССУ Наталія Марчук взяла участь у програмі професійного обміну «Система кримінального судочинства США»

05.03.2013 11:15

У рамках реалізації Програми міжнародних відвідувачів, що адмініструється Бюро у справах освіти і культури Державного Департаменту США, 9–23 лютого 2013 року відбувся навчальний візит суддів судових установ України до Сполучених Штатів Америки. Метою програми професійного обміну стало ознайомлення із системою кримінального судочинства США. Участь у програмі взяла суддя судової палати у кримінальних справах ВССУ Наталія Марчук.

Під час візиту члени української делегації ознайомилися із судовою системою США, із роллю в країні Верховного Суду США, Американської асоціації юристів, Міністерства юстиції та судів на федеральному рівні й рівні штату, а також процедурами адміністрування судів, методами розслідування та боротьби зі злочинністю. Судді України мали змогу вивчати досвід Сполучених Штатів у забезпеченні ефективної роботи судів, незалежності судової влади і встановленні продуктивних систем професійного навчання, організаційної підтримки і судового самоврядування.

У місті Вашингтон учасники програми відвідали Верховний Суд США, де відбулися робочі зустрічі з американськими колегами. Питання, які було запропоновано для обговорення, стосувалися кримінального судочинства США, ролі федеральних агентств у судовій системі США, програм судово-правових реформ. Судді відвідали Адміністративні офіси судів, Офіс громадського контролю, Офіс генерального інспектора, Департамент юстиції США.

Надзвичайно цікавими для учасників програми були візити до поліцейського управління округу Мекленберг міста Шарлотт штату Північна Кароліна, Федерального та окружного судів. Також судді відвідали у місті Ріно штату Невада Офіс шерифа округу Уошо, в якому знаходиться також окружна в’язниця, Центр захисту потерпілих і свідків при окружному прокуророві, Національний судовий коледж.

В Апеляційному суді п’ятого округу штату Техас у місті Даллас учасники програми ознайомилися з порядком апеляційного провадження, практикою розслідування та ведення справ про корупцію в державному апараті, а також з ініціативою окружного прокурора про перегляд закритих кримінальних справ з метою реабілітації незаконно засуджених осіб.

Відвідали судді й юридичний факультет Уесліанського університету штату Техас, де дізналися про навчальний план цього закладу, обговорили питання прокурорської етики процесу та особливості судового розгляду.

Учасники програми професійного обміну отримали корисний досвід здійснення правосуддя у Сполучених Штатах, що, безперечно, буде враховано ними у роботі, зокрема й під час забезпечення реалізації положень нового Кримінального процесуального кодексу України.

Меню
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання