Судді ВССУ взяли участь у міжнародній конференції у Республіці Молдова

14.06.2013 14:15

На початку червня 2013 року делегація суддів України, а саме членів Асоціації суддів України, взяла участь у міжнародно-правовій конференції на тему: «Зміцнення системи правосуддя для дітей у Республіці Молдова». Захід було організовано Асоціацією суддів Республіки Молдова за сприяння Німецького фонду міжнародного співробітництва.

До роботи конференції було запрошено суддів України, Молдови, Естонії, Німеччини, Румунії. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ представляли секретар судової палати у цивільних справах Ольга Дьоміна, судді цієї палати Олена Євтушенко та Світлана Штелик.

Під час міжнародного форуму було обговорено питання захисту дітей, неповнолітніх осіб (незахищеної сторони, права якої порушуються) у процесі вирішення судами сімейних спорів, спорів щодо виховання дітей. Учасники заходу розглянули можливі шляхи підвищення ефективності захисту дітей як слабшої сторони цивільного процесу та захист неповнолітніх як потерпілої сторони по кримінальній справі, так і тих, які вчинили злочини.

З метою вивчення досвіду Молдови у цій сфері члени делегації відвідали Центр розміщення дітей раннього розвитку в місті Кишиневі, дитячий будинок при Монастирі Хинку. Також відвідали суд Ниспорень, пенітенціарний заклад для неповнолітніх та Національний центр з попередження насильства над дітьми.

У процесі обговорення доповідей особливу увагу було приділено  застосуванню судами країн-учасниць конференції положень Конвенції про права дитини, Конвенція про захист дітей та співробітництво в галузі міждержавного усиновлення (яка Україною підписана, однак не ратифікована), Конвенції                   про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці, Гаазької Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей, Європейської Конвенції про усиновлення дітей.  

Члени делегації України у своїх виступах проінформували присутніх про особливості національного законодавства у сфері захисту прав неповнолітніх та дітей, зміцнення системи правосуддя для дітей з точки зору стратегії судової реформи і висвітлили низку проблем, які існують при виконанні в Україні судових рішень країн-учасниць конференції з цих питань. 

Отриманий суддями під час міжнародного заходу досвід має практичне значення при застосуванні судами міжнародних норм у сфері захисту прав неповнолітніх та дітей. Адже при вирішенні справ, пов’язаних із участю громадян України, Молдови, Естонії та Німеччини, вони матимуть змогу враховувати практику цих країн.  

Меню
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання