Судді ВССУ ознайомилися з досвідом швецьких колег у сфері кримінального переслідування торгівлі людьми

12.12.2013 09:44

З метою вивчення міжнародного досвіду у сфері кримінального переслідування торгівлі людьми судді судової палати у кримінальних справах ВССУ Сергій Дембовський та Валентина Орлянська у складі української делегації відвідали Королівство Швеція. У рамках візиту, організованого Координатором проектів ОБСЄ в Україні у співпраці зі Стратегічним відділом діяльності поліції Секретаріату ОБСЄ у м. Відень, представники української сторони ознайомилися з діяльністю державних установ Швеції, зокрема Генеральної прокуратури, Окружної поліції Стокгольма, Міністерства закордонних справ, соціальних служб.    

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ тісно співпрацює з Координатором проектів ОБСЄ в Україні.

Протягом останніх років за сприяння зазначеної міжнародної інституції в Україні було реалізовано низку проектів, спрямованих на боротьбу з торгівлею людьми. Зокрема розроблено Закон України «Про протидію торгівлі людьми» та підзаконні нормативні акти, у двох пілотних регіонах України апробовано Національний механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, проведено навчання фахівців правоохоронних органів та працівників соціальних служб щодо їх ролі у протидії торгівлі людьми. У співпраці з Академією суддів України  було видано навчальний посібник для суддів та прокурорів у сфері протидії торгівлі людьми. Крім того, протягом 2012-2013 років проведено низку робочих зустрічей та спільних круглих столів з керівниками відповідних підрозділів Департаменту карного розшуку МВС України, Головного слідчого управління МВС України, Генеральної прокуратури України та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ з метою обговорення практичних шляхів посилення кримінального переслідування осіб, причетних до торгівлі людьми.

У рамках візиту учасники делегації відвідали Генеральну прокуратуру Швеції, де відбулася зустріч з директором підрозділу державного обвинувачення Бйорном Бломквістом

Робоча зустріч у поліцейському відділі – центрі комунікації зі слідчим інспектором Харрієтом Лієстамом.  

У Міністерстві закордонних справ Швеції члени делегації поспілкувалися  з Послом, експертом з питань протидії торгівлі людьми від Швеції Хансом Люндборгом.  

Меню
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання