Судді Вищого спеціалізованого суду України з розгдяду цивільних і кримінальних справ ознайомилися з діяльністю провідних інституцій Ради Європи

11–14 жовтня 2011 року у рамках Спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Прозорість та ефективність судової системи України» відбувся навчальний візит до Страсбурга делегації, до складу якої увійшли судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, зокрема Ольга Дьоміна, Жанна Єленіна, Віктор Колодійчук, Наталія Марчук, Ірина Григор’єва, Микола Мороз, Євген Пузиревський, Валентина Сімоненко, Ольга Ступак, Ірина Тельнікова, Олег Ткачук, Світлана Штелик та Галина Юровська. Участь у навчальній програмі взяли також судді Верховного Суду України та Вищого господарського суду України.

Захід було організовано з метою ознайомлення учасників з роботою інституцій Генерального Директорату з прав людини і верховенства права Ради Європи, зокрема відділу Європейської соціальної хартії, Відділу гендерної рівності, Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії), а також Європейської комісії проти расизму та нетерпимості.

Члени делегації відвідали Європейський суд з прав людини, де обговорили питання щодо застосування й виконання положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, побували на публічних слуханнях справ «Сентро Європа 7 С.Р.Л. проти Італії» (Centro Europa 7 S.R.L. v. Italy) та «Ді Стефано проти Італії» (Di Stefano v. Italy).

Крім того, у рамках візиту відбулася зустріч із суддею Європейського суду з прав людини від України Ганною Юдківською, яка окреслила головні принципи, якими керується ця судова установа при розгляді скарг про порушення прав та свобод людини. Особливу увагу було приділено питанням, що виникають із заяв до Європейського суду з прав людини проти України.

Учасники навчальної програми ознайомилися і з діяльністю новоствореного Секретаріату Європейського суду з прав людини, що займається фільтруванням заяв.

Юристи зазначеної інституції розповіли про останні зміни в Європейському суді з прав людини, перспективи майбутньої реформи цього суду та загальні тенденції, навели статистичні дані. Було приділено увагу особливостям застосування національними судами статей 2, 3, 5, 6, 8, 9, 10, 11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також статті 1 Протоколу 1 до цієї Конвенції.

Члени делегації відзначили, що обмін досвідом виявився надзвичайно корисним, та висловили сподівання на продовження співпраці з Радою Європи.

  

Меню
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання