Представники судових установ України та Грузії визначили напрямки подальшої співпраці

09.02.2012 17:39

Заступник Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (далі – ВССУ) Михайло Вільгушинський 2–5 лютого 2012 року у складі української делегації на чолі з головою Вищої ради юстиції Володимиром Колесниченком перебував у Грузії. Ознайомчий візит було організовано у рамках співпраці з Вищою школою юстиції Грузії з метою обміну досвідом у сфері реформування судоустрою та обговорення питань подальшого співробітництва.

У рамках візиту учасників делегації ознайомили з судовою системою Грузії, системою підготовки суддівських кадрів та працівників апаратів судів, процедурою призначення та звільнення суддів, притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.

Особливу увагу було приділено структурі й організації судової влади, результатам проведення судової реформи, питанням регулювання навантаження на суддю, системі відбору кандидатів на посаду судді та їх навчання тощо.

Йшлося також про судовий розгляд справ, тлумачення Конституції та незалежність судової влади.

Так, 3 лютого у Тбілісі відбулася офіційна зустріч членів української делегації та представників Вищої ради юстиції Грузії, під час якої вони обговорили напрямки діяльності Вищих рад юстиції обох країн як незалежних колегіальних державних органів. Секретар Вищої ради юстиції Грузії Валерій Церцвадзе, зокрема, зазначив, що основне їх призначення полягає у формуванні високопрофесійного суддівського корпусу, здатного кваліфіковано, сумлінно та неупереджено здійснювати правосуддя на професійній основі. Результатом цієї зустрічі стало узгодження та підписання Протоколу про співпрацю між Вищою радою юстиції України та Вищою радою юстиції Грузії.

Сторони підтвердили своє бажання підтримувати та розвивати співробітництво, що ґрунтується на повазі принципів правосуддя та верховенства права. Ця подія викликала інтерес громадськості й була висвітлена в засобах масової інформації.

Кроки, які здійснює Грузія для підвищення довіри громадян до судової влади, обговорювалися в ході зустрічі з Головою Верховного Суду, Головою Вищої Ради юстиції Грузії Костянтином Кублашвілі. Під час перебування у Верховному Суді Грузії гості мали змогу ознайомитися з досвідом роботи грузинських колег, організацією судового процесу. Змістовною й результативною була розмова Михайла Вільгушинського з Костянтином Кублашвілі щодо діяльності Верховного Суду Грузії та ВССУ, оскільки обидві установи розглядають справи в касаційному порядку. З ініціативи Михайла Вільгушинського досягнуто домовленості про визначення основних тез та термінів підписання Протоколу про наміри співпраці між ВССУ і Верховним Судом Грузії, що дасть можливість розвивати і розширювати співробітництво у сфері правосуддя та судоустрою, здійснювати взаємний обмін інформацією, організовувати ознайомчі візити суддів та працівників апарату для вдосконалення правових та судових систем України й Грузії.

Українських правників гостинно приймали і у Вищій школі суддів Грузії. Директор цієї установи Давід Саакашвілі розповів про систему підготовки суддівських кадрів, ознайомив присутніх із процедурою підготовки та підвищення кваліфікації працівників апаратів судів.

Члени делегації у свою чергу поінформували грузинських колег про стан здійснення судової реформи в Україні, про порядок призначення та звільнення суддів з посад, про діяльність ВССУ. Можливість поділитися цією інформацією вони мали, зокрема, під час конференції на тему «Основні напрямки розвитку судової системи», яка відбулася 4-5 лютого в місті Гудаурі за участі представників Верховного Суду, Вищої Ради суддів, Вищої школи суддів та голів усіх районних й апеляційних судів Грузії. Учасники заходу обговорили питання судочинства, HR менеджменту, обслуговування громадян у судах, підвищення рівня здійснення правосуддя та проблеми дисциплінарного судочинства. Не оминули й питання взаємодії законодавчої, виконавчої та судової влад.

Водночас Михайло Вільгушинський поінформував про основні напрямки розвитку судової системи України. Одним із досягнень судової реформи в Україні він назвав прийняття в 2010 році Закону України «Про судоустрій і статус суддів», відповідно до якого утворено ВССУ як суд касаційної інстанції. Таким чином, за словами заступника Голови ВССУ, було забезпечено права громадян щодо перегляду цивільних і кримінальних справ. Черговим кроком на шляху вдосконалення системи судочинства України Михайло Вільгушинський назвав розробку та внесення на розгляд Верховною Радою проекту нового Кримінально-процесуального кодексу України.

Візит української делегації до Грузії став важливим етапом у розвитку міжнародного співробітництва ВССУ. Сторони дійшли висновку про доцільність проведення таких зустрічей і домовилися про візит-відповідь до України.

Меню
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання