Під час візиту до США заступник Голови ВССУ Станіслав Кравченко ознайомив колег з основними аспектами реформування кримінального судочинства в Україні

11.11.2014 16:05

На початку листопада заступник Голови ВССУ Станіслав Кравченко відвідав США у складі української делегації, до якої увійшли представники прокуратури та Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ. У рамках навчального візиту, організованого за сприяння програми Департаменту юстиції США «Реформування кримінального судочинства та боротьби з корупцією в Україні», представники української сторони ознайомилися з важливими аспектами змагального кримінального процесу, відвідали різні державні установи США та обмінялися досвідом з провідними експертами у цій сфері. Основні питання, які обговорювалися під час низки заходів, стосувалися реформування кримінальної юстиції в Україні. Так, під час круглого столу, який відбувся у Державному Департаменті США, Станіслав Кравченко поінформував представників цього відомства про законодавчі нововведення у сфері судочинства, детально зупинившись на практиці застосування норм нового Кримінального процесуального кодексу України.

Також учасники української делегації ознайомилися з роботою Офісу генерального інспектора Департаменту юстиції США та відділу з конфіскації майна та відмивання грошей.  Крім того, вони мали можливість дізнатися про  організаційні основи діяльності судів США, а також спостерігати провадження у федеральному суді та в судах штату. Зокрема, було акцентовано увагу на участі прокурора та адвоката у змагальному процесі, фіксуванні провадження, розподілі судових справ та порядку розкриття доказів.   

У рамках візиту відбулися зустрічі і з представниками прокуратури округу Колумбії, північного округу Каліфорнії, округу Сан-Франциско, під час яких розглядалися питання конфіскації майна, спеціалізації та навантаження прокурорів, професійної етики, а також обговорювалися угоди про визнання винуватості, висунення обвинувачення.

 

Меню
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання