Під час міжнародної конференції судді обговорили питання зміцнення незалежності судової влади

09.07.2014 11:25

Наприкінці червня 2014 року делегація суддів України, членів Асоціації суддів України, взяла участь у міжнародній науково-практичній конференції на тему: «Сучасні проблеми незалежності судової влади», яка відбулася в місті Єреван. Захід організовано Асоціацією суддів Республіки Вірменія та Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва.

До роботи конференції було запрошено суддів Вірменії, України, Молдови, Грузії, Естонії, Німеччини, Польщі, Литви, Казахстану. Українську делегацію  представляли суддя ВССУ, президент Асоціації суддів України Олена Євтушенко та суддя Апеляційного суду міста Києва, віце-президент Асоціації суддів України, член Ради суддів України Олег Присяжнюк.  

Під час міжнародного форуму було обговорено питання незалежності судової влади та діяльність органів суддівського самоврядування. Члени делегації України у своїх виступах поінформували про ситуацію в Україні і висвітлили низку проблем, які, зокрема, стосуються законодавчого врегулювання питань відновлення довіри до судової влади.

Делегати конференції мали можливість ознайомитися з організаційними основами діяльності судів Вірменії.

У рамках візиту відбулася зустріч учасників меморандуму про взаємодію між асоціаціями суддів Вірменії, Грузії, Казахстану, Молдови, Німеччини, Польщі, України та Естонії. Під час цієї зустрічі було окреслено напрями подальшої співпраці та запропоновано провести в Україні спільну конференцію щодо застосування норм нового Кримінального процесуального кодексу у судовій практиці, а наступну зустріч провести в Польщі.

Отриманий суддями під час міжнародного заходу досвід має практичне значення при вирішенні проблем, які виникають в роботі судових установ, зокрема, й щодо зміцнення незалежності судової влади та створення неупереджених безсторонніх органів суддівського самоврядування.

Меню
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання