Навчальний візит представників ВССУ до Естонської Республіки

16.06.2016 15:29

За сприяння Європейської комісії 7–9 червня 2016 року директор департаменту забезпечення діяльності судової палати у цивільних справах ВССУ Світлана Глущенко, начальник  управління кадрової роботи Тетяна Постол та начальник управління адміністрування автоматизованих систем та інформаційної безпеки Юрій Сердюк з навчальним візитом відвідали Естонію (місто Таллінн).

Візит представників ВССУ відбувся в рамках допомоги, яку відділ створення організаційної інфраструктури Європейської комісії надає через інструмент технічної допомоги та обміну інформацією ТАІЕХ у співпраці з Естонським центром реєстрування та інформаційних систем.

Метою поїздки було отримання практичного досвіду у запровадженні та функціонуванні системи «Електронний суд», а також у формуванні та реалізації державної політики у сфері державної служби.

Під час робочих зустрічей експерти з Естонського центру реєстрування та інформаційних систем поінформували про створення, впровадження, супроводження й технічне забезпечення електронного судочинства та інших інформаційних систем і реєстрів, а також економічну ефективність від впровадження такої системи та витрати на розробку й супроводження.

Навчання проводилось безпосередньо в центрі, де на тестових та діючих системах було продемонстровано етапи проходження електронної справи від початкової реєстрації до генерації процесуального документа.

Працівники апарату ВССУ також ознайомилися зі структурою Центру, загальнодержавними системами формування, адміністрування баз даних та реєстрів, механізмом їх захисту від втручання та збереження інформації. 

Окрему увагу було приділено питанням порядку реєстрації процесуальних та непроцесуальних документів у судах різних інстанцій; формування внутрішньої бази даних судових рішень; формування і ведення засобами автоматизованої системи архіву суду; перерозподілу судових справ між суддями; формування колегій суддів засобами автоматизованої системи.

Естонські колеги поділилися досвідом роботи щодо формування бази даних судових рішень, порядку завірення судових рішень для їх видачі (направлення) особам, які беруть участь у справі, а також реалізації програми «Електронний суд» під час фіксування судового засідання технічними засобами.

У межах програми перебування делегації ВССУ в Естонії також відбулося обговорення кадрових питань.

Так, йшлося про вимоги до осіб, які претендують на вступ на державну службу, порядок проведення  конкурсу на зайняття вакантних посад та склад конкурсної комісії, спеціальну перевірку при вступі на державну службу, порядок ознайомлення із кадровими наказами, локальними нормативно-правовими актами.

Також обговорювалися питання підвищення рівня професійної компетентності державних службовців, оцінювання результатів службової діяльності, складання індивідуальної програми підвищення рівня професійної компетентності.

Крім того, було звернуто увагу на особливості статусу помічника судді, робочий час і час відпочинку державного службовця, оплату праці, соціально-побутове та пенсійне забезпечення державних службовців.

Отриманий під час навчального візиту досвід з питань функціонування інформаційних технологій, автоматизації документообігу, організації роботи кадрової служби є важливим для удосконалення роботи ВССУ та інших судових установ.

Меню
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання