ЄСПЛ позитивно оцінив співпрацю з судовими установами України

31.01.2012 15:24

Під час офіційної зустрічі представників державних органів влади та судових установ України з Головою Європейського суду з прав людини Ніколасом Братца та Генеральним директором Генерального директорату з прав людини та правових питань Ради Європи Філіпом Буайя, участь у якій взяв Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Леонід Фесенко, обговорювалися питання виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини (далі – ЄСПЛ) та заходи, що вживаються судовими органами України для виконання цих рішень.

Ніколас Братца позитивно оцінив співпрацю ЄСПЛ з судовою владою України. Серед досягнень він відзначив останні рішення Конституційного Суду України та внесені Верховною Радою України зміни до законодавства, спрямовані на захист прав і свобод людини і громадянина.

Водночас Голова ЄСПЛ наголосив, що саме від діяльності національних судових органів залежить зменшення кількості заяв громадян, які надходять до ЄСПЛ.

У свою чергу українська делегація зазначила, що в Україні триває судова реформа, яка спрямована на покращення захисту прав і свобод людини і громадянина та наближення вітчизняного судочинства до міжнародних стандартів.

Крім цього, як уже повідомлялося, Леонід Фесенко взяв участь у семінарі на тему «Як забезпечити краще залучення національних судів у систему Європейської конвенції?». Програма цього заходу передбачала обговорення із представниками конституційних та верховних судів зарубіжних країн тематичних питань. Йшлося, зокрема, про роль національних судів у системі Європейської конвенції, про те, яким чином ЄСПЛ може посилити роль національних судів, а також чи є в системі Європейської конвенції місце для консультативного висновку чи преюдиціального запиту.

                                           

Меню
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання