Голова ВССУ Леонід Фесенко взяв участь у роботі міжнародного саміту Всесвітньої асоціації юристів «Суди і суспільство»

15.04.2011 14:36

4–13 квітня 2011 року у м. Порт-Луї (Республіка Маврикій) відбувся міжнародний саміт Всесвітньої асоціації юристів «Суди і суспільство». Програма форуму передбачала роботу 18 секцій, присвячених окремим галузям права. На засіданнях секцій виступили відомі юристи з різних країн світу.

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ (далі – ВССУ) представляв його Голова Леонід Фесенко. У своїй доповіді він поінформував учасників саміту про роль і місце ВССУ у судовій системі України. Зокрема, Леонід Фесенко зазначив, що з часу проголошення незалежності України триває процес розвитку та удосконалення судової системи. З прийняттям у 2010 році Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі – Закон) було ліквідовано дискримінаційний підхід щодо права громадян на перегляд цивільних і кримінальних справ порівняно з аналогічним правом суб’єктів господарського та адміністративного судочинства. Статтею 7 Закону встановлено, що для забезпечення справедливого та неупередженого розгляду справ у розумні строки, встановлені законом, в Україні діють суди першої, апеляційної, касаційної інстанцій і Верховний Суд України. «Таким чином, було розширено систему судів загальної юрисдикції і передбачено функціонування Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ», – наголосив Леонід Фесенко. Крім того, він окреслив проблемні питання роботи ВССУ та діяльності судової системи загалом, а також шляхи їх вирішення.

Голова ВССУ акцентував увагу учасників саміту на тому, що пріоритетом у діяльності очолюваної ним установи є якість здійснення правосуддя і законність судових рішень.

Леонід Фесенко висловив сподівання, що разом зі світовою спільнотою Україна зможе забезпечити належний рівень реалізації і захисту прав та свобод людини, визначених Конституцією України й міжнародними актами.

У ході саміту відбулися робочі зустрічі Голови ВССУ з відомими фахівцями в галузі права, головами судів та суддями країн, які брали участь у форумі, головою Верховного Cуду Республіки Маврикій, почесним консулом України в Республіці Маврикій, під час яких обговорювалися питання реформування судових систем держав відповідно до міжнародних стандартів.

Меню
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання