Заступник Голови ВССУ, суддя Микола Пшонка подав заяву про відставку

12.07.2012 11:01

Заступникові Голови, судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних i кримінальних справ Пшонці Миколі Павловичу 4 серпня 2012 року виповнюється 65 років.

Відповідно до приписів статті 126 Конституції України та Закону України «Про судоустрій і статус суддів» заступник Голови ВССУ, суддя  Пшонка М. П. подав до Вищої ради юстиції заяву про відставку.

Вища рада юстиції на засіданні 11 липня 2012 року прийняла рішення про внесення подання до Верховної Ради України про звільнення Пшонки Миколи Павловича з посади судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних i кримінальних справ у зв’язку з  поданням ним заяви про відставку на підставі пунктів 2, 9 статті 126 Конституції України та відповідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів».

Загальний стаж роботи Пшонки М. П. на посаді судді становить понад 36 років.        

Після закінчення у 1976 році юридичного факультету Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка Пшонка М. П. працював народним суддею Мінського районного народного суду міста Києва; суддею, заступником голови Київського міського суду (з 2001 року – Апеляційний суд міста Києва); з 2001 року – суддею  Верховного Суду України.

У жовтні 2010 року Пшонка М. П. обраний суддею Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних i кримінальних справ. Рішенням Вищої ради юстиції від 20 грудня 2010 року призначений на посаду заступника голови ВССУ, де і працює до цього часу.

У 2000 році за значний внесок у розбудову Української держави удостоєний почесного звання «Заслужений юрист України» відповідно до Указу Президента України.

У 2002 році нагороджений Почесною грамотою Верховного Суду України та Ради суддів України; у 2003 році – відзнакою Верховного Суду України «За вірність закону» та пам’ятною ювілейною відзнакою з нагоди 80-річчя Верховного Суду України; у 2004 році – Почесною грамотою Верховної Ради України; у 2008 році – Подякою Голови Вищої ради юстиції.

Меню
Рух справ
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання
Повідомити про корупційне правопорушення