Урочисті заходи у ВССУ. Філософські ідеї античності актуальні до сьогодні

27.12.2016 13:17

Минає 2016 рік, упродовж якого Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ у визначеному Конституцією України та Законом України «Про судоустрій і статус суддів» порядку здійснював, як і в попередні роки, свою основну функцію – відправлення правосуддя. Так, за 2016 рік було розглянуто понад 50 тис. справ, проваджень та матеріалів, які надійшли у порядку цивільного та кримінального судочинства. Відповідно до повноважень, визначених судоустрійним законом, ВССУ здійснював аналіз судової статистики, узагальнював судову практику, надавав методичну допомогу судам нижчого рівня з метою однакового застосування норм Конституції та законів України. Пленум ВССУ прийняв 8 постанов з відповідними роз’ясненнями спірних правових питань. Судові палати з розгляду цивільних та кримінальних справ регулярно надсилали в суди інформаційні листи, відповіді на спірні питання судової практики, які виникли в нижчестоящих судах при здійсненні правосуддя. Судді ВССУ брали участь у численних конференціях, в якості експертів – у тренінгах, навчальних семінарах для колег із апеляційних та місцевих судів, у різних міжнародних проектах, форумах та круглих столах, викладали в Національній школі суддів України.

На зборах суддів ВССУ, що відбулися 23 грудня 2016 року, було заслухано інформацію про підготовлені у відповідному порядку судовими палатами ВССУ матеріали щодо надання методичної допомоги судам, відтак затверджено узагальнення, аналізи, інформаційні листи щодо судової практики у цивільних та кримінальних справах.

Під час урочистого заходу, що відбувся після засідання зборів суддів,  напередодні Новорічних та Різдвяних свят Голова ВССУ Борис Гулько,  його заступники Станіслав Кравченко і Марина Червинська та керівник апарату Віктор Капустинський подякували суддям і працівникам апарату за сумлінну працю, високий професіоналізм і побажали колективу, щоб надалі результати їхньої щоденної кропіткої роботи були гідно оцінені суспільством.

Суддів ВССУ у відставці та працівників апарату було відзначено державними нагородами та нагородами Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Вищої ради юстиції, Ради суддів України, Державної судової адміністрації України, Верховного Суду України, ВССУ, Київської міської державної адміністрації, Профспілки працівників державних установ міста Києва.

   
   

Продовжився святковий захід театральною виставою, режисером-постановником і акторами якої виступили самі працівники апарату ВССУ.

На сцені суду –  вистава за мотивами трагедії Софокла «Антігона» – «Антігона проти Креонта». Філософська притча написана античним автором майже 2500 років тому, однак сюжет, в основі якого лежить протиріччя між неписаними законами, які передаються від покоління до покоління, та законами державними, завжди залишатиметься на часі. 

Ідея, закладена в основу п’єси Софокла «Антігона», на сьогодні є надзвичайно актуальною, адже пов’язується із перемогою верховенства права над законністю. Конфлікт родового неписаного закону та закону держави ще з часів античності спонукав людство до зміни суспільної свідомості та державної волі.  Антігона – видатний образ, який став символом незламної жіночої мужності й  проте­сту проти покори й приниженості.

Це був дебют, перший досвід працівників апарату ВССУ сценічних виступів! І вони зуміли своєю неперевершеною грою підкорити глядачів, змусили їх замислитися над одвічними питаннями моральних та сімейних цінностей, любові й поваги один до одного, відданості й моралі.

Щира вдячність акторам! Чекаємо на продовження! http://pravda.press/news/society/u-vishchomu-spetsializovanomu-sudi-po-dnali-zakon-z-mistetstvom--25376/

Посилання на  відео вистави

Меню
Рух справ
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання
Повідомити про корупційне правопорушення