Учасники семінару «Незалежність суддів: міжнародні стандарти та національний досвід» обговорили питання забезпечення незалежності суддів в Україні

20.06.2011 12:50

17 червня 2011 року в Апеляційному суді м. Києва відбувся семінар на тему «Незалежність суддів: міжнародні стандарти та національний досвід», організований Національною школою суддів України та Радою суддів України за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Центр суддівських студій».

Метою заходу, на який були запрошені судді апеляційних судів, Вищого адміністративного суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, а також представники регіональних відділень Національної школи суддів України, стало обговорення питань забезпечення незалежності суддів в Україні та вироблення спільних підходів до застосування міжнародних стандартів у національній практиці.

З вітальною промовою до учасників семінару звернулася директор Міжнародного фонду «Центр суддівських студій» Наталія Верещінська, яка наголосила, що незалежність суддів насамперед слід розуміти як гарантію свободи, поваги до прав людини та неупередженого застосування права.

Зазначений Міжнародний фонд презентував кожному учасникові збірку «Міжнародні стандарти незалежності суддів», в якій представлено тексти міжнародних документів, що містять рекомендації стосовно формування незалежної судової влади й забезпечення незалежності суддів, та навчально-практичний посібник «Незалежність суддів: міжнародні стандарти й національна практика». У посібнику аналізуються міжнародні, національні правові стандарти незалежності суддів та український досвід.

Із доповіддю на тему «Забезпечення гарантій незалежності суддів у національному законодавстві» виступила проректор Національної школи суддів України Наталія Шукліна.

Міжнародним стандартам незалежності суддів був присвячений виступ голови Апеляційного суду Запорізької області Віктора Городовенка.

Учасники заходу активно долучилися до обговорення зазначених тем, а також до опрацювання навчальної справи щодо незалежності та відповідальності суддів, представленої доцентом Київського національного університету імені Тараса Шевченка Оленою Захаровою.

Від Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ участь у семінарі взяли судді Наталія Марчук та Володимир Нагорняк.

Меню
Рух справ
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання
Повідомити про корупційне правопорушення