У ВССУ відбулася зустріч із представниками програми «Посилення боротьби з жорстоким поводженням і безкарністю»

29.09.2011 16:50

У Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ (далі – ВССУ) 23 вересня 2011 року відбулась зустріч заступника Голови ВССУ Станіслава Міщенка із завідувачем відділу Судового Управління Генерального Директорату з прав людини і правових питань Ради Європи Арташесом Мелікяном, на якій обговорювалось питання взаємодії ВССУ з спільною програмою Європейського Союзу та Ради Європи «Посилення боротьби з жорстоким поводженням і безкарністю».

У заході також взяли участь судді ВССУ Валентина Сімоненко та Наталія Марчук, начальник управління організаційного забезпечення керівництва суду Віктор Потапенко, начальник відділу міжнародно-правового співробітництва Марина Парфічева, заступник Голови Офісу Ради Європи в Україні Ольга Фрайштетер, регіональний координатор спільної програми ЄС і РЄ «Посилення боротьби з жорстоким поводженням і безкарністю» Божена Маланчук.

 У ході розмови Арташес Мелікян зазначив, що однією із цілей спільної програми є сприяння суддям України в процесі отримання та поглиблення знань з питань застосування Європейської конвенції з прав людини і практики Європейського суду з прав людини, а отже, необхідно створити групу експертів-доповідачів, яка проводила б системну роботу із суддями задля наближення практики судочинства до європейських стандартів.

Станіслав Міщенко підтримав цю пропозицію, наголосивши, що наслідування європейським нормам відповідає національним інтересам України.

 Результатом зустрічі сторін стала домовленість про проведення низки навчальних семінарів для суддів апеляційних та місцевих судів України з метою ознайомлення із практикою Європейського суду, експертами-доповідачами на яких виступлять також судді ВССУ.

Представники спільної програми ЄС та РЄ «Посилення боротьби з жорстоким поводженням і безкарністю» підтвердили готовність продовжити тісну співпрацю з ВССУ та надавати організаційну підтримку в проведенні навчальних семінарів.

Меню
Рух справ
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання
Повідомити про корупційне правопорушення