Спільне засідання представників ВССУ та експертів Норвезької місії з питань верховенства права в Україні

07.12.2016 16:48

Метою пробації є забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчинення ними повторних кримінальних правопорушень, надання суду інформації, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їх відповідальності.

Найбільш перспективним у розвитку інституту пробації та реформуванні Державної кримінально-виконавчої служби України  є залучення міжнародних експертів і використання провідного досвіду у цій сфері.

У рамках проекту технічної допомоги «Повномасштабне впровадження пробації в Україні» наразі у ВССУ триває робота з практичного узгодження відповідних законодавчих положень щодо інституту пробації. Було створено робочу групу, до складу якої увійшли: суддя, секретар судової палати у кримінальних справах ВССУ Валентина Щепоткіна, суддя ВССУ Людмила Шибко, начальник відділу забезпечення діяльності заступника Голови та секретаря судової палати ВССУ Тетяна Слуцька, голова проекту, радник з питань юстиції Посольства Королівства Норвегія в Україні Тоніє Мейнік, експерт проекту, суддя Даг Братолє, експерт з питань пробації Віллі Гіл, координатор проекту Дмитро Лоза та директор департаменту пробації Міністерства юстиції України Олег Янчук.

Так, 7 грудня 2016 року відбулося чергове засідання робочої групи, присвячене обговоренню стану інституту пробації в Україні, зокрема, порядку складання досудових доповідей та необхідності навчання працівників служби пробації для якісної підготовки досудових доповідей, що дозволить змінити вектор роботи з правопорушниками ще на етапі обвинувачення.

Валентина Щепоткіна висловила вдячність норвезьким експертам за їх ініціативи та підкреслила важливість повноцінного впровадження пробації в Україні. Співпраця з експертами Норвезької місії з питань верховенства права в Україні, зазначила суддя ВССУ, є необхідною не лише для служби пробації, а й, безумовно, для суддів місцевих та апеляційних судів.

Саме сприйняття суддями важливості інституту пробації в нашій державі матиме важливе значення для його розвитку, а прийняття рішення на основі досудової доповіді дозволить суду обрати необхідну міру покарання. Тому поглиблення співробітництва між службою пробації та судом сприятиме роз’ясненню ключових питань, які виникають у практичній діяльності, – переконана Валентина Щепоткіна.

Даг Братолє розповів про візит експертів до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області та Апеляційного суду Харківської області, на базі яких здійснюватиметься робота, та зауважив,  що відповідні інституції підтвердили готовність до співпраці.

Обговорення, які нещодавно було організовано проектом ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» за підтримки Норвезької місії радників у сфері верховенства права в Україні та Департаменту пробації Міністерства юстиції України в містах Києві, Харкові та Одесі, показали, що суди зацікавлені у реформуванні системи кримінальної юстиції та впровадженні відповідних законодавчих новел, наголосив Олег Янчук.

У свою чергу голова проекту Тоніє Мейнік окреслила основні напрями діяльності, серед яких: порядок та методологія складання досудових доповідей,  процесуальні аспекти умовно-дострокового звільнення, навчання суддів першої інстанції та працівників служби пробації.

Крім того, під час зустрічі сторони обговорили окремі положення Угоди про партнерство між Норвезькою місією з питань верховенства права в Україні та Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Меню
Рух справ
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання
Повідомити про корупційне правопорушення