Попри кадрові проблеми та значне навантаження на суддів ВССУ працює у звичному режимі

05.07.2017 17:20

Відповідно до пункту 6 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 2 червня 2016 року «Про судоустрій і статус суддів» ВССУ діє в межах повноважень, визначених процесуальним законом, до початку роботи Верховного Суду та до набрання чинності відповідним процесуальним законодавством, що регулює порядок розгляду справ Верховним Судом.

До початку функціонування новоствореного Верховного Суду ВССУ здійснює свою основну функцію – відправлення правосуддя – у звичному режимі, та, на жаль, далеко не в повному складі.

Склад суддів судової палати у цивільних справах ВССУ становить згідно зі штатним розписом 70 суддів, однак на сьогодні здійснює правосуддя 31 суддя. Склад судової палати у кримінальних справах згідно зі штатним розписом – 50 суддів, на цей час працюють 29 суддів.

Кількість справ, які надходять до суду, порівняно із попередніми періодами суттєво не змінилася, а тому навантаження на суддів фактично подвоїлось. Незважаючи на зазначені фактори, а також період відпусток і участь суддів у конкурсі до нового Верховного Суду, ВССУ працює у звичному режимі.

Задля розуміння роботи суддів та працівників апарату наведемо відповідні статистичні дані в розрізі одного дня.

Так, 5 липня 2017 року судовою палатою у цивільних справах ВССУ було призначено 197 справ.

Забезпечено участь у судових засіданнях 162 осіб, які виявили бажання бути присутніми під час розгляду справ судом касаційної інстанції.

Загалом, за результатами проведених судових засідань, учасниками судового процесу отримано судовий захист у справах, пов’язаних із договірними та земельними правовідносинами, зокрема, скасуванням рішень про державну реєстрацію та витребуванням земельних ділянок із незаконного володіння, визнанням недійсними державних актів про право власності на землю тощо, а також у трудових, сімейних, житлових спорах.

Додатково інформуємо, що у середньому за тиждень за наслідками проведення попередніх судових засідань колегіями суддів постановляється понад 300 судових рішень.

Судовою палатою у кримінальних справах ВССУ 3-7 липня 2017 року призначено до розгляду: 84 кримінальних провадження за касаційними скаргами учасників судового провадження на судові рішення місцевих та апеляційних судів; 12 клопотань у порядку ст. 34 КПК України про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів; 1 клопотання в порядку ст. 380 КПК України про роз'яснення судового рішення; 1 заяву про перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами.

Щодня до ВССУ особисто звертаються в середньому 427 громадян. Питання, порушені у запитах, зазвичай стосуються роз’яснення норм процесуального законодавства, строків подання та порядку оформлення касаційних скарг (клопотань, заяв), справляння судового збору, видачі копій судових рішень ВССУ, надходження та стану розгляду скарг і заяв тощо.

Як працює суд касаційної інстанції на власні очі побачили майбутні правники. 5 липня студенти політико-правового коледжу «АЛСКО», які завітали на екскурсію до ВССУ, змогли ознайомитися не лише з принципами роботи ВССУ, а й процесом розгляду судових справ та наочно переконатися у важливості роботи суду.

Меню
Рух справ
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання
Повідомити про корупційне правопорушення