Навчальна програма МАТРА з питань верховенства права

09.02.2017 14:53

Програма тренінгів МАТРА з питань верховенства права – це дворічна (2017–2018 рр.) програма, розроблена з метою зміцнення інституційної спроможності державних органів у сфері верховенства права у таких країнах як Албанія, Боснія і Герцеговина, Грузія, Косово, Македонія, Молдова, Сербія, Туреччина, Україна та Чорногорія.

Щороку пропонуються сім тренінгових програм, кожна з яких представляє учасникам найкращі практики Нідерландів у сфері верховенства права. Через інтерактивні сесії, які поєднують теорію, практичні навички і навчальні візити, політичні радники, представники судової влади та інші державні службовці, які працюють у виконавчій гілці влади, секторі правосуддя, отримують знання і навички, необхідні для проведення реформ у своїх країнах. До того ж, завдяки участі в тренінговій програмі, учасники стають частиною міжнародної мережі випускників, лекторів і відповідних урядових підрозділів у Нідерландах і країнах-учасницях. Ця мережа пропонує платформу для навчання, обміну досвідом та співпраці.

Зазначена програма розроблена і реалізується Нідерландським Гельсінським комітетом, Лейденським університетом права і Гаазькою академією місцевого врядування та фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Нідерланди.

На 2017 і 2018 роки пропонуються такі тренінгові програми:

1. Здійснення (адміністрування) правосуддя;

2. Доброчесність державних службовців;

3. Державні закупівлі;

4. Права людини і меншини;

5. Децентралізація та участь громадян;

6. Свобода ЗМІ;

7. Управління державними фінансами;

8. Тримання під вартою та альтернативні види покарання.

Програми «Свобода ЗМІ» і «Тримання під вартою та альтернативні види покарання» щороку чергуються.

Чотири представники від України зможуть взяти участь у кожній з тренінгових програм.

Європейський Союз очікує від країн Східного Партнерства стабільності в діяльності державних установ, які можуть гарантувати демократію, верховенство права, захист прав людини і меншин. У цьому розумінні незалежні та неупереджені суди мають велике значення, оскільки саме вони забезпечують фундамент для верховенства права. Це потребує довготривалого обговорення таких ключових тем, як доступ до правосуддя, професійна етика, прозорість, комунікація і судове самоврядування.

У зв’язку з цим в рамках згаданої навчальної програми, зокрема з 10 до 19 травня 2017 року в містах Лейден і Гаага (Королівство Нідерланди), буде проводитись 10-денний тренінг на тему «Здійснення (адміністрування) правосуддя» для 36 державних службовців з таких країн: Албанія, Боснія і Герцеговина, Грузія, Косово, Македонія, Молдова, Сербія, Туреччина, Україна та Чорногорія, що дозволить суддям і політичним діячам обговорити ці та інші питання з провідними науковцями і практиками, які представляють нідерландську судову систему та правоохоронні органи.

У цьому тренінгу мають нагоду взяти участь судді, державні службовці, політичні діячі, які займаються управлінням судових установ та здійсненням правосуддя. З-поміж кандидатів будуть обрані ті, хто може запропонувати цінний внесок у вивчення зазначеної тематики, а також ті, хто має змогу реалізувати отримані знання у відповідній організації в Україні.

Кандидати на участь повинні відповідати таким критеріям: займати достатньо високі посади в органах державної влади, вільно володіти англійською мовою, отримати згоду роботодавця або керівника на участь у тренінгу, надати необхідні рекомендації. До процесу відбору кандидатів з України як національного координатора буде залучено Національне агентство України з питань державної служби.

Кандидатам, які відповідатимуть всім вимогам, потрібно буде он-лайн заповнити аплікаційну форму, яка найближчим часом стане доступною за посиланням www.nhc.nl/matrarolt

Більше інформації про навчальну програму МАТРА з питань верховенства права ви можете знайти за посиланням http://www.nhc.nl/topics/matra_rule_of_law_training_programme/

Меню
Рух справ
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання
Повідомити про корупційне правопорушення