На порядку денному ВССУ – розгляд справ у звичному режимі

02.12.2016 14:42

2 червня 2016 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» та Закон «Про судоустрій і статус суддів», які є основою для конституційно-судової реформи.

Новим Законом України «Про судоустрій і статус суддів» передбачається ліквідація вищих спеціалізованих судів і створення Верховного Суду як єдиного суду касаційної інстанції, який має бути сформований до 30 березня 2017 року.

У зв’язку з надходженням до ВССУ запитів громадян стосовно роботи суду повідомляємо, що до початку функціонування новоствореного Верховного Суду Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ України здійснює свою основну функцію – відправлення правосуддя – у звичному режимі.

Так, 30 листопада 2016 року суддями судової палати у цивільних справах ВССУ було розглянуто 202 справи за касаційними скаргами. Правосуддя у цей день здійснювалося колегіями, до складу яких ввійшло 29 суддів.

Судовою палатою у кримінальних справах ВССУ 1 грудня 2016 року призначено до розгляду 49 кримінальних проваджень за касаційними скаргами учасників судового провадження на судові рішення місцевих та апеляційних судів; 3 клопотання в порядку ст. 34 КПК України про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів. Відповідні кримінальні провадження та клопотання розглядалися колегіями, до складу яких ввійшло 20 суддів.

Загалом у період 1 січня–1 грудня 2016 року до ВССУ надійшло понад 67 тис. справ та матеріалів, які розглядаються у касаційному порядку. Кількість справ і матеріалів, які надійшли на розгляд у порядку цивільного судочинства, становила понад 56 тис., у порядку кримінального судочинства – понад 11 тис. Розглянуто – понад 52 тис. справ і матеріалів.

Щомісячне навантаження на суддю судової палати у цивільних справах – близько 130 справ, суддю судової палати у кримінальних справах – близько 40 проваджень, не враховуючи виконання інших, передбачених законом, обов’язків (вивчення,  аналіз, узагальнення судової практики, опрацювання правових позицій і т.д.).

Крім того, з метою оперативного та ефективного вирішення питань, що виникають у громадян, у ВССУ систематично проводиться особистий прийом відвідувачів керівництвом суду.

Так, 1 грудня 2016 року відповідно до графіка особистий прийом громадян провів Голова ВССУ Борис Гулько. Загалом на прийом звернулося 20 осіб.

Щодня до ВССУ надходить у середньому 469 запитів, зокрема 450 – усних (70 – на особистому прийомі, 380 – за телефоном) та 19 – письмових.

Питання, порушені громадянами у запитах, стосуються роз’яснення норм процесуального законодавства, строків подання та порядку оформлення касаційних скарг (клопотань, заяв), справляння судового збору, видачі копій судових рішень ВССУ, надходження та стану розгляду скарг і заяв тощо.

 

Меню
Рух справ
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання
Повідомити про корупційне правопорушення