Міжнародна науково-практична конференція «Корупція як загроза національній безпеці України: попереджаємо, протидіємо, переслідуємо»

01.12.2016 17:15

29 листопада 2016 року за участі заступника Голови ВССУ Станіслава Кравченка відбулася конференція «Корупція як загроза національній безпеці України: попереджаємо, протидіємо, переслідуємо».

Захід було організовано Координатором проектів ОБСЄ в Україні, Головою Офісу Ради Європи в Україні, Інститутом держави і права імені В. М. Корецького НАН України, Національною академією прокуратури України з метою забезпечення сталої та узгодженої практики застосування законодавчих новел у сфері протидії корупції.

На сьогодні корупція є однією з головних загроз національній безпеці і демократії в Україні, вона заважає повноцінній реалізації прав і свобод громадян, породжує недовіру до влади і втрату національного іміджу держави загалом. Стрімкий розвиток антикорупційної політики в Україні у 2016 році позначився численними політико-правовими подіями, які потребують належного експертного обговорення.

Фаховий обмін думками на конференції проводився у форматі панельних дискусій на теми: «Попередження (превенція) корупції: міжнародні стандарти, кращі іноземні практики та вітчизняні реалії», «Протидія корупційним діянням та переслідування осіб, які їх вчинили: проблеми реалізації законодавчих рішень на практиці», «Вищий антикорупційний суд: проблеми визначення підсудності, повноваження, організація діяльності», «Соціальні причини та умови корупції: доктринальні кримінологічні підходи та поточна антикорупційна політика».

Також під час роботи заходу міжнародні експерти, судді Конституційного Суду України, Верховного Суду України, ВССУ та інших судів України, члени Конституційної Комісії, представники міжнародних організацій і урядових структур, науковці, правники, представники громадянського суспільства розглянули, зокрема, проблеми, пов’язані із застосуванням оновленого національного антикорупційного законодавства, можливі зміни з метою його вдосконалення, а також інші питання у сфері правового регулювання протидії корупції.

Від ВССУ участь у заході також взяли заступник керівника апарату Валентин Сердюк, заступник керівника апарату - начальник науково-експертного управління Расім Бабанли, заступник начальника науково-експертного управління – начальник відділу нормативно-правової роботи Юрій Хім’як.

За результатами проведення конференції буде видано збірник матеріалів.

Меню
Рух справ
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання
Повідомити про корупційне правопорушення