Відбулася зустріч керівництва вищих спеціалізованих судів та секретарів пленумів цих судів

Участь у заході, який відбувся 5 серпня 2014 року за ініціативи керівників вищих спеціалізованих судів, взяли Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Борис Гулько, його заступники Євген Літвінов, Марина Червинська та секретар Пленуму Дмитро Луспеник, Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов, його заступник Сергій Могил та секретар Пленуму Лариса Рогач, Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Нечитайло, його заступник та секретар Пленуму Михайло Смокович, секретар судової палати у кримінальних справах ВССУ Валентина Щепоткіна та начальник управління правової роботи апарату ВССУ Расім Бабанли.

Під час зустрічі було обговорено шляхи налагодження взаємодії вищих спеціалізованих судів щодо забезпечення єдності судової практики, у тому числі й вирішення спірних питань розмежування юрисдикцій судів. 

З часу створення Вищого спеціалізованого суду України зустріч у такому форматі відбулася вперше.

Як зауважив Голова ВГСУ Богдан Львов, вищі судові органи мають забезпечувати єдність судової практики насамперед для того, щоб судові рішення були більш зрозумілими та прогнозованими для сторін.

Голова ВАСУ Олександр Нечитайло, як і його колеги, переконаний, що  активний діалог вищих спеціалізованих судів – це крок у правильному напрямі, який дозволить уникнути непорозумінь між судовими юрисдикціями.

Секретар Пленуму ВССУ Дмитро Луспеник ще з перших днів роботи у суді касаційної інстанції наголошував, що співпраця представників вищих судів і напрацювання спільних постанов пленумів є важливим фактором у процесі забезпечення єдності судової практики.

Як підкреслив заступник Голови ВГСУ Сергій Могил, не можна поверхово підходити до проблеми забезпечення єдності судової практики, має бути фундаментальний підхід до розмежування категорій справ.

«Проблема забезпечення єдності судової практики існує у всьому світі, і в кожній країні є свої механізми її розв’язання. Нам слід віднайти свій дієвий інструментарій», – зазначив заступник Голови ВАСУ, секретар Пленуму Михайло Смокович.  

Секретар судової палати у кримінальних справах ВССУ Валентина Щепоткіна звернула увагу на необхідність вирішення питання щодо підсудності на законодавчому рівні.  

На думку заступника Голови ВССУ Євгена Літвінова, активна комунікація судів є надзвичайно важливою для вирішення гострих питань неоднакової  судової практики.

 

Меню
Контакти:
Судовий збір
Офіційне видання